Quote Originally Posted by mcatdog
Use fresh tuna. Once you do that you'll never want to eat canned tuna again.

Also I like to chop up an apple and put it in.
QFT. If you have Whole Foods grocery store in your area they have excellent fresh tuna. It costs $19/lb but once you eat it you will know why.

If you must use canned tuna, Trader Joe's canned tuna is inf better than that from other grocery stores.